TeknoDesign Forum | Download | Program | Crack | Full
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TeknoDesign Forum | Download | Program | Crack | Full

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

'' Ders Çalışmak İstemiyorum '' Diyenler !

YazarMesaj
BoystaR
Co Admin
Co Admin
BoystaR

'' Ders Çalışmak İstemiyorum '' Diyenler ! Orange13
<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
<b>Mesajlar</b> Mesajlar : 274
<b>Nerden</b> Nerden : Adana
'' Ders Çalışmak İstemiyorum '' Diyenler ! Orange15

'' Ders Çalışmak İstemiyorum '' Diyenler ! Empty
MesajKonu: '' Ders Çalışmak İstemiyorum '' Diyenler !   '' Ders Çalışmak İstemiyorum '' Diyenler ! Icon_minitimePaz Şub. 28, 2010 1:42 am

Ders çalışma isteğim yok

Bizler birer maddeyiz ve maddelerin bağlı olduğu kurallar var bizler de o kurallara uymak zorundayız. Bu kurallardan biri de fizikte eylemsizlik yasası olarak bilinir.

Bir masayı itmek istiyorsunuz ilk başta fazla kuvvet uygulamalısınız. Sonra daha az kuvvet uygulayarak da masayı sürükleyebilirsiniz. Hatta bıraksanız bile bir süre daha gidecektir. Otobüstesiniz ve birisine yer verdiniz ayakta gideceksiniz. Otobüs kalkarken siz gitmek istemeyecek kendinizi geri atmak isteyeceksiniz. Otobüs yol aldı sonra tekrar duracak frene bastı. Siz bu sefer de gitmek isteyeceksiniz.

Ders çalışmaya başlamak için de daha fazla kuvvet harcamanız gerekecek. Ancak bu kuvvet harcandıktan sonra bu defa işler baştaki kadar zor olmayacak, hatta sınav olacak ve yapacak bir şey bulamayıp soru çözeceksiniz.

Biz bir sıralama olduğunu var sayarız sıralama zihnimizde şöyledir:
İstek -Ders çalışma- Başarı

Önce ders çalışma isteği gelecek (bir ilhamın gelmesini bekler gibi) sonra ders çalışacağız ve sonra da başarılı olacağız.

Oysa sıralama bence böyle değildir. Biz isteğin gelmesini bekleyeceğiz o da asla gelmeyecek… sıralama şöyledir:
Ders çalışma- başarı- istek

Yani önce ders çalışmaya başlayacağız, çalıştıkça başarılı olduğumuzu göreceğiz. Başardığımızı gördükçe istek kendiliğinden gelecek.

İki yol var;seçim sizin……….

'' Ders Çalışmak İstemiyorum '' Diyenler !
1 sayfadaki 1 sayfası